obrazek_gora
obrazek_dol
obrazek_gora
obrazek_dol
obrazek_gora
obrazek_dol
Trasy rowerowe na Podhalu

Przez góry, jeziora i średniowieczne zamki

Lubisz jeździć na rowerze? Na Podhalu czekają na Ciebie jedne z najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce. Od malowniczej i świetnie przygotowanej trasy rowerowej Velo Dunajec, przez otulającą Jezioro Czorsztyńskie Velo Czorsztyn, po downhillowe trasy w Białce Tatrzańskiej. W NOVOBILSKIM dbamy zaś o to, by miłośnicy rowerów znaleźli u nas wszystko, czego potrzeba do aktywnego wypoczynku i błogiego relaksu po dniu na dwóch
kółkach.

NOVOBILSKI – udogodnienia dla rowerzystów

* własna wypożyczalnia rowerów w Białce Tatrzańskiej oraz przy ścieżce Velo Dunajec w Harklowej
* transport na trasę rowerową i z powrotem
* przechowalnia rowerów
* stojaki rowerowe
* stacjonarna pompka do rowerów
* mapki rowerowe
* pożywne śniadania i pyszne obiadokolacje
* minisiłowania
* sala zabaw dla najmłodszych wielbicieli dwóch kółek
* Terma Bania tylko 50 m od naszego obiektu
 
                                                         Zobacz nasze oferty specjalne


Trasy rowerowe Podhale – gdzie pojechać?

Gdzie wybrać się na wycieczkę rowerową z dzieckiem? Która trasa zapewnia piękne widoki i nie wymaga świetnej kondycji? A gdzie czeka nieco więcej adrenaliny? Zobacz nasz krótki przewodnik po najpiękniejszych trasach rowerowych na Podhalu.Trasy rowerowe Białka Tatrzańska


W Białce Tatrzańskiej znajdziesz trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Niemal na wszystkich towarzyszyć Ci będą piękne widoki na Tatry. Przyjemna ścieżka rowerowa wiedzie wzdłuż rzeki Białka – spokojnie można wybrać się tu na przejażdżkę całą rodziną. Jeśli Twoje serce szybciej zaczyna bić na myśl o trasach downhillowych, Białka Tatrzańska z otaczającymi ją wzniesieniami i trasą downhill na Kotelnicy będzie dokładnie tym, czego szukasz.
Na szczycie Kotelnicy swój początek mają też trasy rowerowe w Białce Tatrzańskiej, które wiodą zarówno w kierunku Tatr, jak i zielonego pasma Gorców. W zależności od kondycji możesz wybrać rekreacyjne trasy bez zbytnich przewyższeń lub pokusić się o zaatakowanie morderczych podjazdów, na których rywalizują kolarze podczas wyścigu Tour de Pologne.


Dla wielu sporym przeżyciem będzie wjazd z rowerem wyciągiem krzesełkowym. Na wielbicieli mocnych wrażeń w Białce Tatrzańskiej czekają też monsterrollery, czyli hulajnogi przystosowane do zjazdów w górskim terenie.

                                        Mapa tras rowerowych w Białce Tatrzańskiej


Wypożyczalnia rowerów Zyg Zak - Białka Tatrzańska

ul. Środkowa 182
tel: 725 149 686
email: info@zygzaksnow.pl

Dla gości naszego obiektu w Białce Tatrzańskiej przygotowaliśmy własną wypożyczalnię rowerów Zyg Zak zlokalizowaną obok obiektu Novobilski, pod Termą Bania. Czekają w niej wygodne rowery crossowe, które zapewniają komfortową jazdę świetnie radzą sobie także na ścieżkach terenowych.
* rowery męskie w różnych rozmiarach
* rowery z damską ramą
* rowery dla dzieci
* rowerowy fotelik dla dziecka
* zapięcie do roweru,
* nosidła dla dzieci,
* kije do Nordic Walking.

Wszystkie rowery dokładnie dezynfekujemy po każdym użyciu. Na życzenie organizujemy transport samochodowy na trasy rowerowe na Podhalu i z powrotem do pensjonatu.


Malownicza trasa rowerowa Velo Dunajec

Trasa rowerowa Velo Dunajec to jedna z największych atrakcji rowerowych w Małopolsce. Prowadzi przez malownicze tereny doliny Dunajca – rzeki, która wypływa z Tatr, przecina 7 pasm górskich, by wreszcie wpaść do Wisły. Cała trasa liczy aż 237 km, a startuje u podnóża Tatr, w Zakopanem. Najbardziej malownicze fragmenty trasy rowerowej Velo Dunajec zaczynają się całkiem blisko pensjonatu NOVOBILSKI – zaraz za Nowym Targiem. Odseparowane od ruchu samochodowego drogi rowerowe Velo Dunajec z doskonałąasfaltową nawierzchnią prowadzą do Jeziora Czorsztyńskiego i dalej w kierunku Pienińskiego Parku Narodowego ze słynnym przełomem Dunajca. Velo Dunajec to przede wszystkim zapierające dech widoki na Tatry, Gorce, Pieniny i Beskidy. Po drodze warto zatrzymać się m.in. w zabytkowym kościółku św. Michała Archanioła w Dębnie i średniowiecznym zamku w Niedzicy, który góruje nad taflą zalewu Czorsztyńskiego.

Trasa rowerowa Velo Czorsztyn

Velo Czorsztyn to jedna z najnowszych tras rowerowych na Podhalu, w sam raz na jednodniową wycieczkę. Ma niespełna 30 km, a jej pokonanie zajmuje ok. 3 godzin. Po drodze czeka jednak tyle zachwycających widoków na Pieniny, Tatry, Gorce i wznoszącą się samotnie Babią Górę, że koniecznie trzeba zarezerwować więcej czasu. Do tego dwa średniowieczne zamki, zapora wodna w Niedzicy i gotycki, drewniany kościółek w Dębnie – wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Świetnie przygotowana i oznakowana asfaltowa droga dla rowerów prowadzi wokół tafli Jeziora Czorsztyńskiego, nad którym na sąsiednich brzegach wznoszą się ruiny zamku w Czorsztynie i zamek w Niedzicy, który skrywa ponoć skarb Inków. Od maja do października kursują między nimi promy i gondole, na które można wsiąść z rowerem. Na trasie przygotowano aż 10 wygodnych i stylowych punktów wypoczynkowych.

                                            Mapa trasy rowerowej Velo Czorsztyn

Wypożyczalnia rowerów Zyg Zak - Harklowa przy ścieżce Velo Dunajec & Velo Czorsztyn przy Jeziorze Czorsztyńskim

ul. Nowotarska 143
tel: 785 315 937
email: info@zygzaksnow.pl

Dla Państwa wygody prowadzimy także wypożyczalnię rowerów Zyg Zak mieszczącą się w miejscowości Harklowa, bezpośrednio przy ścieżce rowerowej Velo Dunajec przechodząc kolejno w Velo Czorsztyn. Oferujemy Państwu najnowsze modele rowerów MTB i trekkingowych z akcesoriami i blokadami, kaski, foteliki i przyczepki dziecięce, kijki Nordic Walking oraz nosidła turystyczne. Na miejscu do Państwa dyspozycji znajduje się duży, bezpłatny parking, punkt gastronomiczny i bezpośredni wjazd na ścieżkę rowerową. Sporym atutem naszej lokalizacji jest możliwość wyboru kierunku na południową bądź północną stronę ścieżki rowerowej wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Rowery można zwracać w obu punktach. Dla osób zainteresowanych skorzystaniem z naszej oferty, a nie posiadających własnego samochodu możemy zorganizować transport w obie strony. Dla stałych klientów, grup zorganizowanych (5 os+) i obiektów współpracujących oferujemy rabat -10%


Trasa rowerowa wokół Tatr

Na koniec prawdziwa perełka. Licząca 210 km trasa rowerowa wokół Tatr. Oczywiście nie trzeba pokonywać jej w całości. Piękny i niezbyt forsowny odcinek zaczyna się w Nowym Targu i po 20 kilometrach dociera do granicy ze Słowacją w Suchej Horze. To gładziutkie asfaltowe ścieżki, wiaty rowerowe, widoki na Tatry, szumiące lasy i pachnące podhalańskie łąki. Przy odrobinie szczęścia z roweru można nawet wypatrzeć pasące się stada owiec.

                                            Mapa szlaku rowerowego wokół Tatr                                                 Zaplanuj aktywny wypoczynek